Відкрити меню

Кабінет фіброгастроскопії

Кабінет фіброгастроскопії ФГС діагностика захворювань стравоходу, запалення шлунка поліпи шлунка, виразкова хвороба шлунка, запаленя 12 палої кишкиКабінет фіброгастроскопії – діагностика захворювань верхнього відділу шлунково-кишкового тракту – стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Такими захворюваннями можуть бути запалення стравоходу (езофагіт), рак або доброякісні пухлини стравоходу, запалення шлунка (гастрит), рак і поліпи шлунка, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, а також запалення дванадцятипалої кишки та ін.

Фіброгастроскопія (ФГС), також відома як езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС), – це ендоскопічне дослідження, яке використовується для візуального огляду слизової оболонки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Процедура проводиться за допомогою тонкого та гнучкого інструменту, званого ендоскопом, який оснащений камерою та освітленням.

Показання до проведення:

  • Симптоми: біль у животі, печія, нудота, блювота, дисфагія (утруднення при ковтанні), відчуття переповнення шлунка, втрата апетиту та ваги.
  • Підозра на: виразку шлунка або дванадцятипалої кишки, гастрит, езофагіт, пухлини, поліпи, грижу стравохідного отвору діафрагми.
  • Спостереження: за пацієнтами з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
  • Перед операціями: на шлунку, стравоході або дванадцятипалій кишці.

Протипоказання:

  • Абсолютні: гострий інфаркт міокарда, гострий інсульт, аортальна аневризма, гостра ниркова недостатність, важка бронхіальна астма.
  • Відносні: варикозне розширення вен стравоходу, стеноз стравоходу, аневризма аорти, психічні розлади.

Як проводиться:

  1. Процедура зазвичай проводиться амбулаторно.
  2. Пацієнт лягає на лівий бік.
  3. Горло знеболюють спреєм або лідокаїном.
  4. Ендоскоп вводять через рот і просувають по стравоходу, шлунку та дванадцятипалій кишці.
  5. Лікар візуально оглядає слизову оболонку органів та за необхідності бере біопсію.
  6. Процедура зазвичай триває 5-10 хвилин.

Після процедури:

  • Може бути дискомфорт у горлі.
  • Не рекомендується їсти та пити протягом 2-3 годин.
  • Можуть виникнути незначні кровотечі з місця біопсії.

Переваги:

  • Висока інформативність.
  • Дозволяє не лише візуально оглянути слизову оболонку, але й взяти біопсію.
  • Можливість проведення лікувальних маніпуляцій (видалення поліпів, зупинка кровотечі).

Недоліки:

  • Неприємні відчуття під час процедури.
  • Можливі ускладнення (перфорація стравоходу або шлунку, кровотеча).

Підготовка до ФГС:

  • За 8-12 годин до процедури не можна їсти.
  • За 2-3 години до процедури не можна пити.
  • За 30 хвилин до процедури потрібно прийняти знеболюючий спрей або лідокаїн.

Де зробити:

ФГС можна зробити в  поліклініці «Центр здоров’я».

Запис на ФГС:

Записатися на ФГС можна за телефоном або через сайт клініки.

Пам’ятайте:

ФГС – це безпечна та ефективна процедура, яка дозволяє діагностувати широкий спектр захворювань шлунково-кишкового тракту.

Показанням до виконання фіброезофагогастроскопіі є підозра на те чи інше захворювання стравоходу, шлунка або дванадцятипалої кишки. Фіброезофагогастроскопія дозволяє оглянути органи і зробити висновок про наявність захворювання. Нерідко при фіброгастроскопії проводиться біопсія – взяття тканин для морфологічного дослідження. Таке дослідження проводиться з метою визначення сутності процесу.

Так при виразковій хворобі при морфологічному дослідженні знаходять в тканинах ознаки запалення. При онкологічних захворюваннях в досліджуваної тканини знаходять ракові клітини. Для встановлення діагнозу “рак стравоходу” і “рак шлунка” обов’язково потрібно морфологічне дослідження, в іншому випадку діагноз піддається тій чи іншій мірі сумніви. 

Як проходить дослідження?

Дослідження проводиться ендоскопом PENAX FZ-29V натще (за 12-18 годин до дослідження пацієнт не повинен їсти). Залишки їжі заважають лікарю оглянути всі стінки шлунка і дванадцятипалої кишки, тому так важливо дотримуватися цього правила.

Перед дослідженням пацієнту в ротову порожнину вводять анестетик у вигляді аерозолю. Анестетик потрапляє в глотку і на корінь язика, тим самим, усуваючи можливість виникнення блювотного рефлексу і зменшуючи неприємні відчуття. Через кілька хвилин пацієнту дають пластиковий загубник, який також призначений для зменшення неприємних відчуттів.

Через загубник вводиться гнучка трубка фіброезофагогастроскопа. Для того щоб оглянути органи вимагається роздути їх злегка повітрям, тому під час процедури і після неї відзначаються мимовільна відрижка. Дослідження, як правило, безболісно, проте викликає неприємні відчуття. Щоб зменшити всі прояви необхідно рівно і спокійно дихати. Перше дослідження, як правило, переноситься найважче.

Під час взяття шматочка тканини із стравоходу, шлунка або дванадцятипалої кишки пацієнт не відчуває болю, тому що в цих органах немає чутливих нервових закінчень. Під час обстеження лікар оглядає всі стінки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки , має можливість провести лікувальні та діагностичні маніпуляції, визначити pH (кислотність) шлункового вмісту.

Кабінет фіброгастроскопії – прийом веде лікар-ендоскопіст:

© 2024 Центр Здоров'я поліклініка · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Підтримка:panchenko.com.ua

записатися на прийом

Для попереднього запису заповніть та відправте форми.
В робочий час, Вам зателефонує адміністратор закладу  для уточнення по запису.

    Ваше Ім'я (обов′язково)

    По батькові (обов′язково)

    Прізвище (обов′язково)

    ДД.ММ.РРРР нар-ня (обов′язково)

    Ваш номер телефону (обов′язково)

    Ваш e-mail

    Тема (обов′язково)

    До якого лікаря:

    та/або

    Яку послугу:

    На яку дату (обов′язково):

    На яку годину, примітки, запитання

    x