Відкрити меню

Функціональна діагностика

КАБІНЕТ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Функціональна діагностика, в кабінеті проводять дослідження, що дозволяють своєчасно діагностувати порушення серцево-судинної системи: ішемічну хворобу серця, гостру і хронічну серцеву недостатність, складні порушення ритму,  порушення електролітного балансу, перикардити, травми серця, міокардити  а також оцінити функціональний стан легенів і бронхів, судин головного мозку та інші патологічні стани. В кабінеті працює Діагностичний комплекс DX-NT, на якому за допомогою різних програм проводяться обстеження:

Електрокардіографія (ЕКГ)

Це метод дослідження біоелектричної активності серця. Незамінний в діагностиці захворювань серця, порушень ритму і провідності, ішемічної хвороби, інфаркті міокарда, а також перед оперативним втручанням, санаторно-курортним лікуванням, при профоглядах, заняттях спортом.

У центрі проводиться електрокардіограма в 12-ти відведеннях,  з медикаментозними пробами і навантажувальним тестом, на різних швидкостях. Підготовки до дослідження не потрібно. Важливо мати на прийомі попередні ЕКГ для оцінки динамічних змін.

Спірометрія

Дослідження функції зовнішнього дихання (вентиляції легень).

Дозволяє оцінити прохідність бронхіального дерева на всіх рівнях. Відносна простота і доступність зробили спірометрію найбільш широко застосовуваним методом обстеження функціонального стану легенів. Використовується для якісної і кількісної оцінки зміни функціонального стану легень, обумовленого різними захворюваннями: ХОЗЛ, бронхіальна астма, та ін. Це дослідження проводиться на різних етапах лікувально-діагностичного процесу, при експертизі працездатності, придатності до роботи в певних умовах, при масових і епідеміологічних обстеженнях груп населення

Ритмограмма (КІГ кардіоритмограмма)

Метод реєстрації серцевого ритму з метою визначення його варіабільності (зміна частоти) в стані спокою і при проведенні функціональних проб (зміна положення тіла – перехід з горизонтального положення у вертикальне, фізичне навантаження).

Дозволяє визначити який тип вегетативної системи переважає в регуляції нервових процесів у даного пацієнта, призначається лікарем для оцінки ритмічності та адекватності роботи синусового вузла, ступеня напруження компенсаторних реакцій організму.

Реоенцефалографія (дослідження мозкових судин).

Обстеження проводиться в стані спокою та із застосуванням проб (повороти голови). Проби проводяться з метою характеристики судинної реактивності, симетричності кровонаповнення, стану артеріального притоку та венозного відтоку.Обстеження показане при порушенні свідомості всіх видів, вегетативній дисфункції, гіпертонічній хворобі, артеріальній гіпертензії різного генезу, невротичних станах, патології шийно-грудного відділу хребта.

Реовазографія судин верхніх і нижніх кінцівок.

Показано при захворюваннях судин рук, ніг; облітеруючому ендартеріїті, при атеросклерозі, ГХ, цукровому діабеті, інше.

Всі методи, що проводяться в кабінеті функціональної діагностики абсолютно безпечні, нешкідливі, безболісні.

Холтерівське моніторування ЕКГ (ХМ ЕКГ ). (холтер)  

Метод діагностики ішемічної хвороби серця (ІХС), порушень ритму та провідності серця здійснюваний за допомогою спеціального портативного апарату (рекордера), який проводить постійно протягом доби реєстрацію кардіограми людини під час його повсякденної різноманітної діяльності. Кардіореєстратор розміщується в невелику сумочку-чохол, яка одягається на пояс пацієнта або носиться через плече, фіксуючись електродами ЕКГ на грудній клітці. За весь час роботи холтера пацієнт веде звичайний спосіб життя, не обмежуючи себе в рухах і активності. В подальшому отримані дані аналізуються лікарем за допомогою комп’ютерних програм. Метод є абсолютно безпечним та неінвазивним, може проводитися в амбулаторних та стаціонарних умовах. Рекомендовано проводити це обстеження у чоловіків старше 35 років та жінок старше 40 років один раз на три роки, у кардіологічних хворих – раз на рік.

 Холтерівський моніторінг

на сьогодні вважається одним із найважливіших та найдієвіших способів діагностики серцево-судинної патології. Звичайна електрокардіограма дає доступ лише до фактичної роботи серця в момент зчитування, протягом 5-30 секунд у стані спокою. Але робота серцево-судинної системи залежить від різноманітних факторів, що часто залишаються прихованими від лікаря при використанні звичайної електрокардіограми. В кардіології є маса патологій, здатних викликати транзиторні зміни ЕКГ, тобто ті процеси і аномалії, які не завжди можна визначити на прийомі у лікаря. Більше того, звичайна електрокардіограма може викликати стрес у пацієнта або зафіксувати зміни, які не мають відношення до хвороби. При цьому залишаються зовсім без уваги показники серця в момент фізичного навантаження, прийому їжі, відпочинку, сну і т. д. Усіх цих недоліків позбавлене холтерівське моніторування ЕКГ. 

   Завдяки ХМ ЕКГ можна:

  • оцінити реакцію роботи серця і судин на фізичне та емоційне навантаження
  • стан роботи серця під час сну
  • провести диференційну діагностику серцево-судинних захворювань
  • оцінити ритм і провідність серця протягом доби
  • виявити ризики виникнення злоякісних аритмій
  • оцінити небезпеку взаємозв’язку аритмій та інших клінічних симптомів
  • виявити найменші порушення у роботі серця
  • виявити епізоди больової або безбольової ішемії міокарда
  • провести контроль призначеного лікування
  • оцінити діяльність імплантованих штучних пристроїв

   Людині варто пройти холтерівський моніторинг ЕКГ, якщо:

  • є симптоми, що вказують на порушення серцевого ритму або провідності
  • людина втрачає свідомість, відчуває запаморочення
  • є епізодичні болі в ділянці серця, що виникають при фізичних, емоційних навантаженнях або в стані спокою
  • у пацієнта діагностований цукровий діабет, чи захворювання щитовидної залози, високий рівень холестерину; вагітність
  • у пацієнта імплантований штучний водій ритму.

 

ДМАТ – Добовий моніторинг артеріального тиску

Діагностична методика довготривалого спостереження за рівнем артеріального тиску та частотою серцевих скорочень.

В чому ж переваги добового моніторингу перед традиційним виміром тиску?

Ця методика дає уявлення про добовий профіль артеріально тиску: в нічні та ранкові години, коли виміряти тиск самостійно неможливо, про епізоди підвищення тиску при фізичних навантаженнях, психоемоційній напрузі, враховує циркадність фізіологічних процесів організму, адже відомо, що пік інсультів припадає на ранкові години. При цьому ДМАТ проводиться в амбулаторних умовах, при звичайних для пацієнтів способі життя, режимі праці та відпочинку.

Обстеження призначається до лікування та через 1, 3, та 6 місяців після проведеного лікування.

Протипоказання для обстеження відсутні.

© 2024 Центр Здоров'я поліклініка · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Підтримка:panchenko.com.ua

записатися на прийом

Для попереднього запису заповніть та відправте форми.
В робочий час, Вам зателефонує адміністратор закладу  для уточнення по запису.

    Ваше Ім'я (обов′язково)

    По батькові (обов′язково)

    Прізвище (обов′язково)

    ДД.ММ.РРРР нар-ня (обов′язково)

    Ваш номер телефону (обов′язково)

    Ваш e-mail

    Тема (обов′язково)

    До якого лікаря:

    та/або

    Яку послугу:

    На яку дату (обов′язково):

    На яку годину, примітки, запитання

    x