Відкрити меню

Ендоскопіст

Лікар-ЕНДОСКОПІСТ

Ендоскопія — це інструментальне дослідження, що дозволяє лікарю зробити огляд внутрішніх порожнинних або трубчастих органів, не вдаючись до операції. Проведення подібних досліджень вимагає спеціальної лікарської кваліфікації.

Лікар-ендоскопіст — це фахівець, який за допомогою спеціальних приладів — ендоскопів, досліджує внутрішні органи: стравохід, шлунок, дванадцятипала кишка, товста кишка, пряма кишка.

 

До лікаря-ендоскопіста слід звертатися в таких цілях:

 •  діагностики захворювань: ендоскопія дозволяє побачити зміни слизової оболонки,запалення, ерозії, виразки, рубці, новоутворення, виявити джерело кровотечі;
 • контролю за ходом лікування хвороби чи її можливими ускладненнями: ендоскопія дає можливість простежити динаміку розвитку захворювання.  Повторне дослідження здатне виявити зміни, що відбулися;
 • в лікувальних цілях: пристрій ендоскопа дозволяє вводити через нього інструменти та лікарські препарати для лікувального впливу. У процесі ендоскопії можуть бути видалені невеликі поліпи, проведена лазеротерапія, введені ліки на область виявлених виразок і ерозій;
 • забору біологічного матеріалу (біопсії): під час ендоскопії береться матеріал з поверхні слизової оболонки органу для подальшого вивчення в лабораторії (гістологічне та гістохімічне дослідження);
 • визначення кислотності шлункового вмісту(pH метрія)

ДИХАЛЬНИЙ ТЕСТ НА ХЕЛІКОБАКТЕР ПІЛОРІ

Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylory) на сьогоднішній день є однією з найпоширеніших інфекцій людини. Інфекція передається від людини до людини через слину та слиз, при користуванні одним посудом, при порушенні правил гігієни. Часто інфекція передається від матері до дитини (через слину, що потрапила на соску, ложку та інші предмети).

Заразитися інфекцією Хелікобактер пілорі можна навіть під час поцілунку.

Особливістю Хелікобактер пілорі є протидія надзвичайно кислому середовищу шлунка. Хелікобактер пілорі може виживати в кислому середовищі шлунка та бути причиною більшості його зохворювань. Розмножуючись бактерія здатна зруйнувати клітини нашого шлунка. Встановлений чіткий зв'язок Хелікобактерної інфекції з розвитком гастриту, виразкової хвороби шлунка та 12-ти палої кишки, раку шлунка та інших захворювань.

Аналіз на Хелікобактер пілорі показаний всім, хто скаржиться на больові відчуття та дискомфорт в області шлунка. Оскільки Хелікобактер пілорі — інфекція, яка провокує розвиток багатьох порушень слизової оболонки шлунка та 12-ти п/к, її своєчасне виявлення та знищення дозволяє уникнути розвитку серйозних порушень здоров'я , аж до онкологічних хвороб.

Дихальний тест

Тест-ситема Хелік з індикаторною трубкою — це одноразовий пристрій (індикаторна трубка) і компресор . Тест-система дозволяє проводити неінвазивну специфічну експрес-діагностику інфекції  Helicobacter pylory по складу повітря, що видихається.

Призначення та принцип дії

Тест-ситема Хелік з індикаторною трубкою призначена для первинної діагностики інфекції  Helicobacter pylory, а також для контролю антихелікобактерної терапії та перевірки ефективності вже проведеної терапії. Тест-система використовується в практиці лікарів-гастроентерологів, терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів.

Чутливість тест-системи  Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylory) складає 95%, а специфічність — 97%.

Принцип дії базується на біохімічному методі виявлення інфікованості бактерією Хелікобактер пілорі по її уреазній активності, тобто здатності швидко гідролізувати карбамід.

Пацієнт приймає розчин карбаміду нормального ізотопного складу, газ, що утворюється в ході гідролізу, поступає в повітря ротової порожнини. Індикаторна композиція в трубці, з'єднаній з компресором, змінює свій колір, якщо цей газ з'являється в повітрі ротової порожнини.

Аналізуючи цю інформацію, лікар робить висновок про інфікованість пацієнта. Тривалість обстеження складає 15 хв.

Прийом веде лікар-ендоскопіст:

© 2023 КП ЛД Центр Здоров'я · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Підтримка:panchenko.com.ua

записатися на прийом

Для попереднього запису заповніть та відправте форми.
В робочий час, Вам зателефонує адміністратор закладу  для уточнення по запису.

  Ваше Ім'я (обов′язково)

  По батькові (обов′язково)

  Прізвище (обов′язково)

  ДД.ММ.РРРР нар-ня (обов′язково)

  Ваш номер телефону (обов′язково)

  Ваш e-mail

  Тема (обов′язково)

  До якого лікаря:

  та/або

  Яку послугу:

  На яку дату (обов′язково):

  На яку годину, примітки, запитання

  x